התקופה הטובה ביותר הכוללת לתכנן את החופשה בתאילנד היא בין נובמבר לתחילת אפריל, כאשר מזג האוויר כמעט מושלם.

למרות שבתאילנד יש כמה אזורים שונים, עדיף להימנע מחודשים מאי עד אוקטובר. העונה הגשומה היא מבחינה טכנית מיולי עד אוקטובר, אך מונסונים וסופות יכולים לצוץ ולעכב או אפילו להרוס את הטיול כבר במאי.

שימו לב כי הטמפרטורות בתאילנד מגיעות לשיאן בין אפריל למאי, ולעיתים עולות על 40C (104F), כך שאם אינכם חובבי החום, הקפידו להימנע מאותם חודשים.

מרכז ומזרח תאילנד
באזורים אלה יש טמפרטורות קיצוניות קיצוניות, בדרך כלל באמצע שנות ה -90 במהלך החודשים החמים ביותר של פברואר עד אפריל. בחודשי החורף, הטמפרטורות עדיין חמות יחסית, והשתקעו סביב שנות ה 70- עד אמצע שנות השמונים. עונת הגשמים מתחילה בסביבות מאי באזור זה ועוברת עד אוקטובר. הגשם הוא תכוף אך רק בהתפרצויות קצרות בהן הלחות מקלה על עצמה למשך שעה.

צפון תאילנד
הן באזור הצפון והן בצפון מזרח יש עונות דומות יחסית. החורפים כאן קרירים משמעותית בגלל הגבהים הגבוהים יותר. הטמפרטורות בחורף עשויות אפילו לרדת לרמות קפיא מדי פעם. האביב הוא זמן נהדר לבקר באזורים אלה, מכיוון שפרחים פורחים ומזג האוויר יבש וקריר.

דרום תאילנד
עונות השנה בדרום פחות מובחנות משאר חלקי הארץ. שתי עונות קיימות, קיץ ועונה גשומה. הדרום מחולק לשני אזורי חוף מובחנים: האחד שוכב ממזרח, הכולל את מפרץ תאילנד, והשני שוכב ממערב לחצי האי התאילנדי, כולל ים אנדמן. הביקור באזורים המערביים של פוקט, פאנג נגה, קראבי הוא בדרך כלל הטוב ביותר באמצע נובמבר עד אפריל. זה מאפשר למטיילים להימנע ממונסונים המתרחשים בחודשים אחרים. מונסונים נוטים להפוך את הביקור באיים בסירות למסוכן ורגיש לביטולים של הרגע האחרון על ידי מפעילים. הביקור במרחבי מפרץ תאילנד בקו סמוי ובהאט יאי נעשה בצורה הטובה ביותר מדצמבר עד יוני. עם זאת, אזור זה יכול לבקר גם בשאר השנה, כל עוד מקלחות קצרות אחר הצהריים הן תופעה מבורכת. המונסונים באזור זה אינם כה חמורים או עלולים לבטל את פעילויות היום באזור ים אנדמן.

פסטיבל Songkran
Songkran הוא חגיגת השנה החדשה על פי לוח השנה התאילנדי. זה מתחיל רשמית ב -13 באפריל ונמשך שלושה ימים. לקראת החג, זה נהיה די נפוץ להתיז אנשים עם מים ולזרוק עליהם אבקה צבעונית. נזירים מקומיים ובני משפחה זוכים לכבוד, וקרבות מים ענקיים פורצים ברחובות. על המטיילים לשאת טלפון נייד ומצלמות אחרות בשקיות אטומות למים כדי להבטיח ששום דבר לא יירטב. אנא זכור כי גם כתייר, די בלתי נמנע שתירטב במהלך סונגקראן!