אילו תמונות עולות בראש כששומעים את המילים “ספארי אפריקאי”? יושב בשיח בלילה של אור ירח, קרוב כל כך לאריה, עד שאתה מרגיש את רעש שאגתו בחזהך?

מטיילים רבים עשויים להעלות חזיונות על מחנות אוהלים, ארוחות גורמה מתחת לעץ באובב, כונני משחק דרך סוואנה מוזהבת, ושקיעות שמש בסוף היום. אך ספארי יכול לכלול גם מכוניות שכורות בהדרכה עצמית, טיולי משחק ודייג זבובים. ספארי יכול להיות מגוון כמו יבשת אפריקה עצמה.

טרנד אחד אחרון: משלחות המגייסות את המטיילים למאבק להצלת חיות בר בסכנת הכחדה. תיירים עושים שינוי בכך שהם מצטרפים לשומרי קרנף או אריות בעבודה בדרום אפריקה או מלווים חוקרים העובדים על פרויקט הרגלי שימפנזה בפארק הלאומי קיבאלה באוגנדה. (קרא על האמת האפלה מאחורי תיירות חיות בר).

לא משנה לאן תלך ואיזה סוג ספארי תבחר, העיתוי הוא המפתח. לאחר שתצמצם את האפשרויות שלך, בדוק את הזמן הטוב ביותר לביקור. הקיץ של דרום אפריקה (דצמבר עד פברואר), למשל, הוא עונת ספארי ראשונה באזור זה. עדיין תראו חיות בר אם תלכו במהלך החורף של דרום אפריקה (יוני עד אוגוסט), אבל תארזו מעיל, מכיוון שהטמפרטורות יכולות להיות קרות, במיוחד לפני שהשמש זורחת.

צאו לטבע ותראו את העולם כמו פעם, עם המדריך שלנו לחוויות ספארי מובילות ב -11 מדינות אפריקה.

דרום אפריקה
הפארק הלאומי קרוגר: שמורת המשחק הגדולה ביותר בדרום אפריקה, פארק לאומי קרוגר מהווה בסיס ביתי מושלם לספארי מודרך עצמי ופעם ראשונה. הישארו באחד מהמחנות המגודרים בפארק, כמו מחנה המנוחה של גשר התנינים על הגדה הצפונית של נהר התנין. צאו לשיח מוקדם כדי לחקור את המעגל הדרומי, המפורסם בזכות גאוות האריות המתחרות ושיטות הציד המגוונות שלהם. אל תחמיצו את בריכת ההיפו הסמוכה, אך דאגו להישאר ברכבכם מחוץ למחנה. (צאו לספארי יחיד דרך שטחי העשב הפראיים של דרום אפריקה).

Hazyview: לא רחוק משער Phabeni הדרומי-מערבי של קרוגר, Hazyview הוא מרכז משפחתי לספארי רכיבה על סוסים, רוכסן, גולף ספארי ודיג פורל. היכנסו לאחת הלשכות, כגון אחוזת Hippo Hollow Country, ואז צאו לקרוגר לפני הזריחה בנסיעה משחקית בהדרכה עצמית לאריות צופים וקרנפים לבנים. הפסקה לארוחת צהריים בעיירה סקוקוזה.

שמורת טבע פרטית של טימבאוואטי: טימבאוואטי המחוספסת היא אחת משמורות הטבע הפרטיות המרכיבות את אזור קרוגר הגדול יותר. האורחים יכולים לבחור בין שמונה אכסניות שם. בקתה יוקרתית בבקתות ספארי ללא Simbavati, למשל, מושלמת למשפחות. תתעורר מוקדם לטיולי משחק, אולי כדי לחפש כלבי בר אפריקאים. באמצע הבוקר, הילדים יוצאים אל תוך השיח לציד נבלות עם מדריך.

שמורת טבע פרטית של גרוטבוס: בעלי חיים אינם המראות היחידים שאפשר לעקוב אחריהם בספארי. באזור הכף המערבי של דרום אפריקה, פרחי בר מספקים את הסנוור. שני הלודג’ים ב- Grootbos, חלק מבקתות National Geographic Unique of the World, שוכנים בין הקטנות ביותר מבין שש הממלכות הפרחוניות בעולם, בהן מתגוררים כ- 800 מיני צמחים. צפו בכרישים ולווייתנים ימניים דרומיים מהסיפון של הסוויטה שלכם. (ראה את המקומות הטובים ביותר בעולם לפרחים.)